Przedszkole Niepubliczne nr 3 "Promyczek"

Przedszkole Niepubliczne nr 3 „Promyczek” powstało w 1992 roku. Początkowo swoją siedzibę miało przy ul. Dąbrowskiego 1, natomiast od 2004 roku mieści się przy ul. Ks. Abp. E. Kisiela 28 na osiedlu Nowe Miasto w Białymstoku. Przedszkole ma do dyspozycji obiekt, który został zaprojektowany i wybudowany specjalnie z myślą o placówce przedszkolnej, dzięki czemu spełnia wszystkie potrzeby dzieci w tym przedziale wiekowym. Posiadamy własną kuchnię, gdzie każdego dnia są przygotowywane smaczne i zdrowe posiłki. Od roku przedszkolnego 2019/2020 posiłki są przygotowywane na parze przy wykorzystaniu pieca konwekcyjno – parowego ze świeżych produktów, tak aby dieta dzieci była zdrowa i odpowiednio zbilansowana. Przedszkole posiada również przestronny i bezpieczny plac zabaw, na którym dzieci przez okres całego roku chętnie spędzają czas.

Nasze Przedszkole posiada następujące cztery grupy wiekowe dzieci: 3- latki Tęczowe Rybki, 4- latki Krasnoludki, 5-latki Leśne Skrzaty oraz 6 – latki Mądre Sówki – tzw. zerówkę. Każde dziecko jest traktowane indywidualnie, tak aby przy współpracy Przedszkola i rodziców miało jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Wysoko wykwalifikowani specjaliści wychowania przedszkolnego prowadzą szereg zajęć dydaktyczno – wychowawczych w oparciu o starannie dobrane programy nauczania łączące w sobie zarówno innowacyjne metody nauczania, jak również doświadczenie płynące z ponad 25 – letniej tradycji Przedszkola.

Organizujemy również liczne zajęcia dodatkowe, w szczególności takie jak: język angielski i język hiszpański z elementami kultury hiszpańskiej, zajęcia taneczne i muzyczne, zumba, zajęcia rytmiczne, zajęcia ruchowe prowadzone przez trenerów Przedszkoliady, zajęcia logopedyczne (w formie indywidualnej terapii logopedy klinicznego z dzieckiem), warsztaty plastyczne, zajęcia z eksperymentami, czy zajęcia z elementami nauki gotowania.

Ponadto, zapraszamy do Przedszkola aktorów i muzyków, którzy przedstawiają dzieciom spektakle teatralne i muzyczne. Zapraszamy również ciekawych gości, w szczególności przedstawicieli różnych zawodów, którzy prowadzą z dziećmi lekcje tematyczne. Dodatkowo, organizujemy różnego rodzaju wycieczki autokarowe, przykładowo wyjazdy do teatru na spektakle i musicale, warsztaty i lekcje plenerowe. Każdego roku zapraszamy rodziców i bliskich dzieci na uroczystości przedszkolne, takie jak Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, czy Dzień Rodziny na których dzieci prezentują swoje talenty aktorskie.

Od ponad 25 – lat funkcjonowania Przedszkola dobro i bezpieczeństwo każdego naszego Przedszkolaka jest naszym priorytetem.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

mgr Barbara Toczydłowska